piątek, lipca 4

Rubik buduje mosty dla pana starosty

Maleństwo ostatnio więcej w domu (wakacje), więc z nudów postanowił sprawdzić prawdziwość doniesień o tem, że niejaki Rubik Piotr, człowiek wielu talentów, za śpiewanie się wziął. W tym celu Maleństwo odwiedził jutiuba i na własne oczy oraz uszy przekonał się, że to jednak, niestety, prawda... Maleństwo nie będzie komentować ani teledysku (okropna sztampa przypominająca stylem najgorsze "komedie romantyczne" ze stajni TVN), ani wokalu (mimo tych wszystkich czarów których zapewne użyto w studio ubogi, płaski i nieciekawy głos), ino skupi się na przecudownych słowach tegoż wiekopomnego dzieła pod tytułem "Most dwojga serc" (słowa Roman Kołakowski).

Oto kilka cytatów plus Maleńtwowe komentarze na gorąco:


- Wiesz, moja tęsknota krzyczy. Wiesz, a jednak mi uciekasz. (Run, Forrest, run!)

- Wybuduję most nad najszerszą z rwących rzek (szkoda, że nie dodał jaka jeszcze taka rzeka była - że najgłębsza, najzimniejsza i najbardziej nasycona piraniami)

- Wybudujmy most, co połączy światy dwa. Jednym jesteś ty, drugim ja. (na dole bratki, na górze róże, na imię mam Piotrek i se chałturzę)

- Wybudujmy most, zapatrzeni w tęczę tęcz! (chmurę chmur, słońce słońc, niebo nieb... yyyy... niebów? ...yyy)

- Wybudujmy most, co połączy z nocą dzień, z lodem ognia żar, z blaskiem cień. (z PiSem PO, z minusem plus, z ŁKSem Widzew, z Rubikiem prawdziwą sztukę Evil or Very Mad )


Komentarz Maleństwa:

Najgorsze w tym wszystkim są dwie rzeczy - pierwsze primo, ludzie i tak to kupią (już kupili, wedle wikipedii album z tą piosenką osiągnął już status podwójnej platyny), drugie primo, autor słów, pan Kołakowski, że tak powiem, prywatnie, jest cenionym
kompozytorem, tłumaczem (m.in Waitsa, Cave'a, Okudżawy i Wysockiego), autorem tekstów dla Voo Voo czy Kazika i wreszcie dyrektorem Teatru Piosenki we Wrocławiu Rolling Eyes

Czyli co, panie Kołakowski - jak śpiewał nieodżałowany Ciechowski - "dziś piszę dla pieniędzy"?

P.S. A może Wy, nasi dordzy czytelnicy, słyszeliście ostatnio bądź nie-ostatnio jakąś inną pieśń porażającą głębią tekstu i zechcielibyście się podzielić jakimiś cytatami? :) Jeśli tak to zapraszamy do działu 'komentarze'!

2 komentarze:

Ondraszek pisze...

Hihi, owszem słyszałem wiele takich pieśni. Niektóre nawet sam napisałem :P
Ale nie będę ich cytował, bo się wstydzę...
Generalnie odnoszę wrażenie, że w nowoczesnych czasach tekst nie odgrywa już znaczenia takiego jak jeszcze 20 lat temu... Cóż - większość hitów jest po angielsku, a nawet te po polsku bywają śpiewane taką techniką, że i tak czasem trudno rozróżnić znaczenie słów. A głos wokalisty traktowany jest po prostu jako jeszcze jeden instrument.

Anonimowy pisze...

http://markonzo.edu http://vzochat.com/en/blog/biofreeze http://treadmill.indieword.com/ http://freewebhostingtipsonline.com/members/Treadmills.aspx http://www.foodbuzz.com/blogs/1876308-allegiant-air phonestate conchali http://aviary.com/artists/Treadmills http://www.mydogspace.com/me/keno http://forums.maniacalragepodcast.com/users/2660 themit remediationr